Галузеві статтіЯк зробити саморобний вітрогенератор

Сучасні вітрогенератори стоять дорожче за дизельні або бензинові агрегати аналогічної потужності, але у них є один великий плюс - за використовуване для їх живлення «паливо» не потрібно платити, оскільки вітер поки що ніхто не додумався продавати, на відміну від продуктів нафтопереробки.

У цій статті ми спробуємо описати як самому можна побудувати невеликий саморобний вітрогенератор з вертикальною віссю обертання (це простіше зробити, чим спорудити своїми руками ветрогенератор з горизонтальною віссю обертання).

саморобний вітрогенераторСхема такого саморобного вітрогенератора схожа на схему класичного анемометра (приладу для вимірювання швидкості вітру). Один з основних елементів вітрогенератора - це його лопаті, які можна зробити, наприклад, з алюмінієвої бочки, що має хорошу жорсткість, або з дешевшого матеріалу - пластикової бочки.

Місткість такої бочки повинна бути приблизно 100 літрів (+50 літрів), залежно від того, яка потужність ветрогенератора вам необхідна, оскільки потужність безпосередньо залежить від діаметру і висоти бочки.  Вибравши металеву або пластикову бочку тепер нам потрібно буде вирізувати з неї вітряне колесо, що ми легко зробимо за декілька хвилин за допомогою звичайної болгарки.

Спочатку ми зробимо прорізи на бічній поверхні бочки (див. малюнок), а після цього обережно відігнемо передні і задні кромки лопатей на потрібний нам кут. Кількість лопатей вітряного колеса може бути різною (2 і більше). Як вісь вітряного колеса можна використовувати, наприклад, відрізок труби або арматури.

саморобний вітрогенератор схема

Зняти енергію з вертикального вітряного колеса не представляє особливих проблем, навіть без застосування зварки для з'єднання деталей. Для передачі енергії можна використовувати, наприклад, ремінь, велоцеп або ролик с гумою.
Як генератор електроенергії можна використовувати, наприклад, відповідний по потужності міні-електродвигун на постійних магнітах або велосипедний або мотоциклетний генератор. Можна також змонтувати простий збудник генератора на постійних магнітах прямо на днищі бочки або на осі вітряного колеса.

Вертикальна схема саморобного вітряного генератора дозволяє без проблем організувати кривошипний механізм і забезпечити поворотно-поступальну ходу виконавчого механізму. Наприклад, до кривошипа можна "прив'язати" поршневий або мембранний насос. Не виключається і кулачкова пара, наприклад кулачок-бензонасос, або кулачок і лінійний електрогенератор, тобто котушка - магніт і т.д. і т.п

Можна придумати велику кількість варіантів використання старих бочок для виготовлення вітрогенераторів, наприклад, см наступні дві схеми: а - з однієї бочки, б - з двох бочок.
саморобний вітрогенератор схема

Будь-який фрагмент бочки - це вже готова лопать вітрогенератора, яку навіть не потрібно згинати. Сполучати їх можна на гвинтах - саморізах, болтиках або заклепках. Навантаження на деталі в невеликому вітрогенераторі незначні.

Варіантів вирізання лопатей з бочок і з'єднання їх в просторові конструкції може бути велика кількість - боку можна різати уподовж, упоперек і навскоси . Наявність зварювального апарату робить можливості в різці фори лопатей вітрогенератора необмеженими. З фрагментів бочки можна побудувати весь відомий і новий вигляд вітряних роторів.

Малогабаритний вітрогенератор можна застосовувати для зарядки акумуляторів, живлення електронних приладів, аерації водоймищ, роботи освітлювальних приладів, подачі і підігріву води, вентиляції приміщень, сушки деревини, аерації водоймищ і т.д., в місцях, віддалених від постійних джерел енергії (на пасовищі, городі, прикордонній заставі і т.п.). Невеликий вітрогенератор з вертикальним ветроколесом може бути просто прив'язаний до дерева.

Слід пам'ятати, що всякий рухомий механізм представляє небезпеку і навіть невеликий саморобний вітрогенератор при пориві вітру може нанести своїми лопатями удар великої сили, тому всі гострі кромки деталей вітрогенератора повинні бути ретельно притуплені.

Джерело: ElectroStroyka


Возврат к списку