Питання - Відповідь

У цьому розділі сайту опубліковані питання, які часто задають наші клієнти, а також відповіді на них. Сподіваємося, що тут ви зможете знайти відповіді на питання, що цікавлять особисто Вас. Поставити свої питання, ви зможете прямо на сайті, заповнивши форму зворотного зв'язку, що знаходиться внизу сторінки. Фахівці нашої компанії обов'язково відповідять на них.

вопрос Хто визначає тариф на вивіз ТПВ?

вопрос Як укласти договір на вивіз ТПВ, якщо я проживаю в приватному секторі?

вопросЯ мешкаю в приватному секторі, але під час роботи «подзвонковоЇ» машини не можу самостійно викинути своє сміття, оскільки не присутній удома. Навіщо мені договір, якщо я викидаю сміття в найближчий контейнер для ТПВ?

вопросПідкажіть, будь ласка, чи здійснюєте Ви вивіз побутового і непобутового сміття організовано з приватного сектора. Якщо так, то приблизно - вартість таких послуг. Наприклад, ціна за мішок, контейнер. Спасибі.

вопрос Чи обов’язково укладати договір на вивіз ТПВ?

вопрос Навіщо мені договір, якщо я викидаю сміття в найближчий контейнер для ТПВ?

вопросЧи повинні працівники компанії після розвантаження контейнера прибирати сміття, розсипане з нього?

вопросОплачую кожного місяця (3 місяці) за вивіз сміття в Ощадбанку м. Одеси. Але в наступній квитанції по ГЕРЦу приходить знову заборгованість (що я не сплатила). У Ощадбанку говорять, що ви повинні списати, але цього не відбувається. До кого звернутися? Якщо до вас, то вкажіть контактну інформацію. Наперед спасибі за відповідь.

вопросЯ приватний підприємець і на літній період організую літню площадку біля магазина. Чи повинна я сплачувати за сміття окремо по цій плодці і як розрахувати кількість посадкових місць на ній, адже столи бувають різної довжини? 

вопросЯким чином вивозиться будівельне сміття?

вопросЯкий об'єм контейнера для збору будівельних крупно габаритних відходів?

вопросЯким має бути майданчик для установлення контейнера для БВВ? І який треба проїзд до нього?

вопросСкільки днів можна користуватися контейнером для завантаження будівельних відходів?

вопросЧи можна замовити машину під завантаження будівельних відходів, не залишаючи на території контейнер?

вопросЗнаю, що енергозберігаючі лампи із-за високого вмісту ртуті не можна просто викидати в сміття. Зрозуміло, це трапляється не часто, але все таки. Чи є в Україні (У Донецькій області, наприклад), пункти прийому таких ламп?

вопросНа сайті ви часто пишете про те, що проблема поводження з відходами пов'язана з глобальним потеплінням. Яким чином?

вопросЧи є у вас точки прийому вторсировини? Якщо є, підкажіть адреси, де вони знаходяться.

вопросУ місті Миргороді, Полтавської області, я вперше побачив роздільні сміттєві баки у дворі біля будинку. Чи можливо у нас, в Одесі, таке?

вопросУ нас в будинку протягом тривалого часу функціонує несправний сміттєпровід. Коліно, що веде від труби сміттєпроводу до сміттєприємнику, прогнило, продірявлено і, в результаті, сміття випадає на перший поверх - в коридор. Таким чином, в під'їзді, біля суміжної з моєю квартирою стіни, відбувається звалище сміття зі всіх 16-ти поверхів, створені нестерпні умови, стоїть сморід, розповсюджується цвіль, гнилизна, антисанітарія і щури. Cміття, що доходить до сміттєприємной камери, висипається прямо на підлогу, її стіни і підлога зіпсовані, дезинфекція не проводиться. Все це протиречить санітарним нормам, правилам утримання житлових будинків і прибудинкових територій. Порадьте, будь ласка, що можна зробити, лист в ЖЕК писали. Чи можна самому заварити сміттєпровід, оскільки це терпіти більше нестерпно.

вопросНайближчим часом хочуть підвищити ціну за вивіз сміття, але все сміття не вивозять! У нас постійно горять залишки не вивезених відходів. І цим ми дихаємо, навіть через закрите вікно просочується. Горить пластик і фарба, про яку екологію говорити. Якби все вивозили, то ніхто б не палив нічого. Будівельне сміття на доріжках, ями засипають. Люди б платили і дорожче знаючи, що чисто. Отже, що робити?

вопросДе можна побачити повний перелік того, що не можна викидати в звичайний сміттєвий контейнер, а необхідно укладати договір на утилізацію? Відповідь "металовмісні відходи" не підходить, оскільки списана кулькова ручка теж містить кольорові метали. Так що ж, і кулькову ручку не можна викинути в звичайний контейнер?


вопрос Хто визначає тариф на вивіз ТПВ?

Рішенням виконавського комітету Одеської міської ради №1285 від 25.11.2008 з 1 січня 2009 року встановлений тариф на послуги з вивозу твердих побутових відходів для населення м. Одеси, окрім будинків приватного сектора, у розмірі 6,50 грн. (з ПДВ) на 1 жителя в місяць.
Рішенням виконавського комітету Одеської міської ради № 910 від 26.12.2006 г встановлені норми накопичення твердих побутових відходів
для об'єктів м. Одеси.
Тариф для жителів часного сектора при цьому складає 10,68 грн в місяць на 1 жителя.
При укладенні договорів з іншими структурами різних форм власності полягає господарський договір.


вопрос Як укласти договір на вивіз ТПВ, якщо я проживаю в приватному секторі?

Договір можна укласти в офісі компанії за адресою вул. Ковалевського, 30А, або з інспектором, який займається Вашим районом. Адресу прийому і телефон інспектора можна дізнатися подзвонивши в Бюджетний відділ за тел. 37-10-12.


вопрос Я мешкаю в приватному секторі, але під час роботи «подзвонковоЇ» машини не можу самостійно викинути своє сміття, оскільки не присутній удома. Навіщо мені договір, якщо я викидаю сміття в найближчий контейнер для ТПВ?

Як додаткову послугу пропонуємо використання спецпакетів з логотипом. В день прибирання екіпаж спецтранспорту зобов'язаний завантажити ці пакети в бункер. Вартість спецпакету зараз складає 2 грн. Можливе використання 120-ти літрових контейнерів, які ми пропонуємо в оренду. Дані контейнера так само спорожняються силами виконавця. Інші пакети і місткості завантажуються силами замовника.

вопрос Підкажіть, будь ласка, чи здійснюєте Ви вивіз побутового і непобутового сміття організовано з приватного сектора. Якщо так, то приблизно - вартість таких послуг. Наприклад, ціна за мішок, контейнер. Спасибі. 
Здійснюємо.
У випадку, якщо Ви проживаєте на обслуговуваній компанією території (мкр. Слобідка, Зоряний, Крива Балка, Молода Гвардія, ЗОР, сел. Дзержінського), вартість обслуговування складає 10,68 грн з кожного, хто проживає, в місяць. Видалення ТПВ відбувається «хребцевою» машиною.
Додатково застосовується «пакетна схема» вивозу твердих побутових відходів. Ця послуга включає можливість використання для накопичення ТПВ спеціальних поліетиленових пакетів об'ємом 60 л. Вартість одного такого пакету складає 2,00 грн. В дні прибирання району клієнтові достатньо лише винести і залишити пакет на фасаді свого будинку і екіпаж спецавтотранспорту завантажить його в машину.
При контейнерному прибиранні, вартість залежить і від кількості спорожнень в місяць. Заздалегідь вартість при спорожненні 1 раз в тиждень складе 160 грн в місяць.

Для видалення будівельних і великогабаритних відходів можуть використовуватися відкриті контейнера місткістю 5 м3 , 7 м3 і 10 м3 , що дозволяє за один раз вивезти до 7, 9 і 13 тонн будівельних відходів відповідно. Вартість залежить від розташування Вашого об'єкту.

вопрос Чи обов’язково укладати договір на вивіз ТПВ?

Згідно Правил впорядкування території м. Одеси, наявність договору на видалення ТБО з організаціями що надає такі послуги є обов'язковим, як для громадян, так і для організацій всіх форм власності.


вопрос Навіщо мені договір, якщо я викидаю сміття в найближчий контейнер для ТПВ?

Якщо Ви мешкаєте в будинках місцевих рад, ОСББ або ЖБК, плата за видалення ТПВ нараховується понад плату за послуги на утримання будинків і прибудинкових територій у розмірі 6,50 грн. на 1 мешканця в місяць.
При цьому Ви використовуєте контейнера, встановлені біля будинку, згідно дислокації.
Якщо мешкаєте у приватному секторі, тоді згідно правил впорядкування території м. Одеси, наявність договору на видалення ТПВ обов'язково. Відсутність договору є порушенням адмінкодекса. Тариф у приватному секторі складає 10,68 грн на 1 жителя в місяць.

вопрос Чи повинні працівники компанії після розвантаження контейнера прибирати сміття, розсипане з нього? 

При заповненні контейнера з дотриманням Правил експлуатації розсип сміття з контейнера маловірогідний. Обов'язки про інформування про Правила лежать на Замовнику послуги з вивозу ТПВ, який є виконавцем послуг за доглядом будинків і прибудинкових територій (ОСББ, ЖБК, Відомство, Комерційний клієнт).

Згідно даним Правилам, неприпустимим вважається наповнення контейнера «з горою». Нормальний стан контейнера - закритий.

Випадок, коли кількість ТПВ не дозволяє знаходитися контейнеру в такому стані є перенакопиченням і не дотриманням Правил експлуатації контейнерів. Відповідальність за дане порушення лежить на Замовнику.

Крім того, відповідно до договору на видалення ТПВ, працівники компанії не зобов'язані видаляти ТПВ, що скупчилися поряд з контейнерами, оскільки Замовник зобов'язаний забезпечити завантаження відходів контейнера.

У випадку, якщо розсип сміття дійсно відбувся з вини екіпажа спецтехніки, ТПВ, які розсипалися, повинні бути прибрані екіпажем.

вопрос Оплачую кожного місяця (3 місяці) за вивіз сміття в Ощадбанку м. Одеси. Але в наступній квитанції по ГЕРЦу приходить знову заборгованість (що я не сплатила). У Ощадбанку говорять, що ви повинні списати, але цього не відбувається. До кого звернутися? Якщо до вас, то вкажіть контактну інформацію. Наперед спасибі за відповідь.

Для повної відповіді необхідно знати в будинку з якою формою власності Ви проживаєте.

Виходячи з допущення, що проживаєте в будинку комунальної власності територіальної громади міста Одеси, можемо відзначити, що плата за видалення ТПВ стягується окремо понад плату за послуги за утримання будинків і прибудинкових територій на підставі розрахунків житлових організацій, згідно рішення Виконкому м. Одеси №1285 від 25.11.2008, у розмірі 6,50 грн. (з ПДВ) на 1 жителя в місяць.

Керівники житлово-комунальних підприємств проводять розрахунки оплати за послуги з вивозу твердих побутових відходів, враховуючи встановлений тариф і чисельність жителів, щомісячно по кожній квартирі окремо.

Контактні телефони:
ЖКС «Пересипській» 35 83 40
ЖКС «Північний» 716 06 05


У випадку, якщо реальні оплати не вірно відображаються в квитанціях, що приходять від ГЕРЦ, рекомендуємо звернутися у відповідний ЖКС і зберігати квитанції про оплату.


вопрос Я приватний підприємець і на літній період організую літню площадку біля магазина. Чи повинна я сплачувати за сміття окремо по цій плодці і як розрахувати кількість посадкових місць на ній, адже столи бувають різної довжини? 

Так, цілком вірно, за літній майданчик необхідно оплачувати окремо.

Для розрахунку об'єму накопичення твердих побутових відходів по нормах треба брати не столи, а посадочні місця, тобто стільці. 


вопрос Яким чином вивозиться будівельне сміття?

Путем установки специальной ёмкости (контейнера) на территории заказчика под загрузку собственными силами. Вывоз отходов осуществляется после заявки, полученной от заказчика исполнителем, любым удобным для заказчика способом (по телефону, в электронном виде, по ранее оговоренному графику). В случае, если заказчику необходим еще один контейнер для загрузки отходов, выполняется замена контейнера, т.е. устанавливается рядом с полным контейнером пустой, а полный забирается. Если отходы уместились в один контейнер и заказчик не нуждается в ближайшее время (от недели до неопределенного срока) в данной услуге, то машина приезжает без пустого контейнера на борту и снимает полный.


вопрос Який об'єм контейнера для збору будівельних крупно габаритних відходів?

Контейнери, якими ми розташовуємо на даний момент, бувають 5, 6, 7 і 15 м.куб.
5, 6 і 7- мі кубові контейнери мають наступні габарити: довжина - 2,8 метра, ширина - 1,8 метра, висота - 1,2 метра. Габарити контейнера 15 м.куб.: довжина - 6,8 метрів, ширина - 2,2 метра, висота - 1 метр. Наведені розміри можуть відхилятися залежно від виробника контейнера.

вопрос Яким має бути майданчик для установлення контейнера для БВВ? І який треба проїзд до нього?

Для 5, 6 і 7-ми кубових контейнерів майданчик має бути наступних габаритів: ширина - 6 метрів, довжина - 10 метрів. Обмежень до виду покриття майданчика немає.
Для 15-ти кубових контейнерів необхідна наступна площа: ширина - 6 метрів, довжина - 18 метрів. Покриття майданчика повинне бути рівним і твердим (бетон, асфальт, бетонні плити, укочений гравій).
Ширина площі зазначена з урахуванням місця для змінного контейнера.
Проїзд до місця установлення контейнера повинен бути вільним і ширина проїжджої частини повинна бути не менш 4-х метрів. Якщо при в'їзді на територію є арка або обмеження по висоті, то ці обмеження повинні бути не менш 3-х метрів. Якщо майданчик для установлення контейнера закритого типу, то висота стелі для установлення 5, 6 і 7-ми кубового контейнера повинна бути не менш 6-ти метрів, для установлення 15-ти кубового контейнера - не менш 15 метрів.


вопрос Скільки днів можна користуватися контейнером для завантаження будівельних відходів?

Для контейнерів 5, 6 і 7 м.куб. строк навантаження не повинен перевищувати 4 робочих дня з моменту установлення.
Для контейнера 15 м. куб. - 6 робочих днів.
Кількість днів завантаження можна збільшити за домовленістю з менеджером, шляхом збільшення тарифу на вивіз.

вопрос Чи можна замовити машину під завантаження будівельніх відходів, не залишаючи на території контейнер?

Так. При цьому узгоджується час прибуття спецтехніки під завантаження. Машина привозить контейнер, опускає його на землю для більш зручного процесу завантаження, і по закінченню завантаження піднімає контейнер на борт спецтехніки. При такій операції час завантаження не повиннен перевищувати 50-60 хвилин. Відсутня плата за установлення контейнера, що робить дану операцію економічно вигідної.

вопрос Знаю, що енергозберігаючі лампи із-за високого вмісту ртуті не можна просто викидати в сміття. Зрозуміло, це трапляється не часто, але все таки. Чи є в Україні (У Донецькій області, наприклад), пункти прийому таких ламп?

Люмінесцентні (енергозберігаючі) лампи відносяться до одних з найнебезпечніших відходів. Вони обов'язково повинні бути видалені із загальної маси відходів і не повинні потрапляти на звичайні полігони або сміттєспалювальні заводи, а тим більше - бути розбиті поряд з житловими будинками або установами. Одна лампа містить близько 150 міліграмів ртуті і здатна забруднити 500 тыс.м3 повітря на рівні граничних допустимих концентрацій. Ртуть - один з лідерів групи металів, що надають найбільшу небезпеку для людей і, тому, віднесений до 1 класу небезпеки. Відходи, що містять ртуть - це, перш за все, люмінесцентні лампи і термометри.

Зараз не налагоджена відповідна робота по роз'ясненню багатьом керівникам підприємств і населенню, що стосується обов'язкової здачі даного виду небезпечних відходів. Накопичення ртуті і приладів, що містять ртуть і люмінесцентних ламп в різних учбових закладах, наукових установах, і у населення крупних міст є дуже небезпечним.

Відпрацьовані люмінесцентні лампи після їх збору повинні здаватися на спеціалізовані підприємства, у яких є державна ліцензія на діяльність по транспортуванню, зберіганню і утилізації небезпечних відходів.

Компанія на підставі ліцензії Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, здійснює всі операції по утилізації небезпечних відходів, в т.ч. люмінесцентних ламп, по всій території України.


вопрос На сайті ви часто пишете про те, що проблема поводження з відходами пов'язана з глобальним потеплінням. Яким чином?

Загальна маса світового потоку побутових відходів складає щорік близько 400 мільйонів тонн, з них 80 % знешкоджується шляхом поховання під землею. Таку кількість без перебільшення можна вважати геологічним масштабом. Однюю з головних проблем, пов'язаних з похованням відходів, є утворення газу на звалищі. Він утворюється в результаті гниття органіки, якої в сміттєвій масі в середньому від 50 до 70 %. Основними складовими газу звалища є метан і діоксид вуглецю. По підрахунками експертної групи Міжурядової комісії із зміни клімату, щорік на звалищах в світі утворюється близько 40 мільйонів тонн метану. Це навіть більше, ніж маса метану, який виділяється вугільними шахтами. Тому метан звалища занесений в реєстр основних джерел, що викликають на Землі парниковий ефект.

Окрім цього утворення газу на звалищах викликає пожежі на смітниках, які, у свою чергу, несуть величезну екологічну небезпеку. Адже в структурі побутових відходів збільшується вага полімерних матеріалів (він складає більш 15 % їх маси, і подвоюється кожні десять років), зростає токсичність сміття (у нього потрапляють ртутьсодержащие термометри, люмінесцентні лампи, свинцеві акумулятори і інші предмети «що збагачують» звалища солями важких металів і хімікатами). При горінні звалищ все це потрапляє в атмосферу, причому токсини з повітряними масами переміщаються на значні відстані.


вопрос Чи є у вас точки прийому вторсировини? Якщо є, підкажіть адреси, де вони знаходяться.

На сьогоднішній день на території Одеси функціонує чотири приймальні пункти організовані підрозділом «Вторинні ресурси», які знаходяться за наступними адресами:
- Ринок «Северний», Проспект Добровольського 114;
- Ринок «Черемушки»;
- Ринок «7 кілометр», вул. Базовая 16;
- Площа молоді 2, (в районі Слободка).

В наших пунктах приймають наступні вторинні ресурси:
- макулатуру (архівний папір, книги, газети, журнали, картон, коробки з-під упаковки товарів);
- полімерну продукцію (поліетилен, поліпропілен), у тому числі і Пет-бутилки;
- скляні пляшки і склобій;
- акумулятори.

Також ми зацікавлені в закупівлі партій відходів великого об'єму! Наявність власного парку автотранспорту і спецтехникі дозволяє нам своєчасно здійснювати вивіз вторинних ресурсів з будь-якого району міста в слушний для Вас час.
Наша виробничо-заготовітельна ділянка знаходиться за адресою: вул. Балтськая дорога, 6.


тел/факс:
+38(048)728-28-88
+38(048)716-65-77
+38(048)718-24-30


вопрос У місті Миргороді, Полтавської області, я вперше побачив роздільні сміттєві баки у дворі біля будинку. Чи можливо у нас, в Одесі, таке?

Місту Миргороду Полтавської області, щоб ввести роздільний збір і сортування сміття, знадобилися 3 млн. гривень. Щоб запустити цей процес в такому місті, як Одеса, за даними експертів, необхідно вже 450 млн. гривень. Києву для цих же цілей буде потрібно 1350 млн. гривень. В Миргороді дану програму фінансує компанія Шаффер (Німеччина). На сьогоднішній день, реалізувати таку програму в Одесі можна лише в якому-небудь одному районі або декількох кварталах міста, за умови, що знайдеться зацікавлений інвестор.


вопрос У нас в будинку протягом тривалого часу функціонує несправний сміттєпровід. Коліно, що веде від труби сміттєпроводу до сміттєприємнику, прогнило, продірявлено і, в результаті, сміття випадає на перший поверх - в коридор. Таким чином, в під'їзді, біля суміжної з моєю квартирою стіни, відбувається звалище сміття зі всіх 16-ти поверхів, створені нестерпні умови, стоїть сморід, розповсюджується цвіль, гнилизна, антисанітарія і щури. Cміття, що доходить до сміттєприємной камери, висипається прямо на підлогу, її стіни і підлога зіпсовані, дезинфекція не проводиться. Все це протиречить санітарним нормам, правилам утримання житлових будинків і прибудинкових територій. Порадьте, будь ласка, що можна зробити, лист в ЖЕК писали. Чи можна самому заварити сміттєпровід, оскільки це терпіти більше нестерпно.

 

Компанія займається видаленням ТПВ (твердих побутових відходів), що знаходяться в контейнерах для вивозу ТПВ. Змістом і ремонтом сміттєпроводів займається ЖКС (житлово-комунальний сервіс). Можу припустити, що самостійний ремонт сміттєпроводу, при дотриманні необхідних норм і правил, вітатиметься ЖКС. Вищестоячою ланкою в ієрархії управління є районна адміністрація, звернення в яку може сприяти рішенню Вашого питання.


вопрос Найближчим часом хочуть підвищити ціну за вивіз сміття, але все сміття не вивозять! У нас постійно горять залишки не вивезених відходів. І цим ми дихаємо, навіть через закрите вікно просочується. Горить пластик і фарба, про яку екологію говорити. Якби все вивозили, то ніхто б не палив нічого. Будівельне сміття на доріжках, ями засипають. Люди б платили і дорожче знаючи, що чисто. Отже, що робити?

Вивіз сміття здійснюється на підставі норм накопичення сміття, затверджених одеським міськвиконкомом (рішення №910 від 26.12.06). Для жителів житлових будинків місцевих рад ця норма складає 2,92 м3/рік, для мешканців приватного сектора – 4,8 м3/рік.
Питання щодо додаткового прибирання перенакопичень ТПВ і будівельного сміття повинне вирішуватися ЖКС (житлово-комунальним сервісом), на території якого це сміття скупчується, за рахунок отримуваних ними коштів від жителів.
З приводу багать радимо Вам звернутися до підприємства, котре тримає на балансі ваш будинок, оскільки дана процедура заборонена правилами впорядкування міста.


 вопрос Де можна побачити повний перелік того, що не можна викидати в звичайний сміттєвий контейнер, а необхідно укладати договір на утилізацію? Відповідь "металовмісні відходи" не підходить, оскільки списана кулькова ручка теж містить кольорові метали. Так що ж, і кулькову ручку не можна викинути в звичайний контейнер?

Відповідь необхідно почати з розгляду визначення, тверді побутові відходи - це відходи, які утворюються в процесі життя і діяльності людини і накопичуються в житлових будинках, закладах соцкультпобуту, суспільних, учбових, лікувальних, торгових і інших закладах (це харчові відходи, предмети домашнього споживання, сміття, опале листя, відходи від прибирання і поточного ремонту квартири, макулатура, скло, метал, полімерні матеріали і тому подібне), і не мають подальшого використання за місцем їх утворення.

Визначальними словами в даному понятті є: відходи, які утворюються в результаті життя і діяльності людини. Тобто тверді побутові відходи є відходами, які утворюються в результаті нормальної життєдіяльності людини, у зв'язку з чим, морфологічний склад твердих побутових відходів є надзвичайно різноманітним, до складу даних відходів можуть входити: харчові і органічні відходи, папір, картон, полімери, скло, чорні і кольорові метали, текстиль, дерево, смет, виробів і т.д.

Розглядаючи як приклад, приведений Вами випадок можна сказати, що ручка, використана людиною (удома, на роботі, на відпочинку і т.д.) може входити до складу твердих побутових відходів, і, як правило, потрапляє в контейнер для збору ТПВ. А наприклад ручка, яка спільно з іншими лежала на підприємстві, списана їм з яких-небудь причин не може бути викинута в контейнер для твердих побутових відходів. Таким же чином можна розглянути наступний приклад: фізична особа в процесі проведення у себе удома ремонту викидає залишки гіпсокартону в контейнер для ТПВ, а юридична особа, проводячи ремонт або будівництво такі ж залишки гіпсокартону в контейнер для збору ТПВ викинути не може і т.д.

Т.ч. можна зробити висновок, що в звичайний сміттєвий контейнер можуть потрапити абсолютно будь-які предмети, які утворюються в результаті звичайної діяльності людини (удома, на роботі або в якому-небудь іншому місці). Проте, слід врахувати, що в контейнер для збору ТПВ не повинні потрапляти відходи, які, згідно законодавства України відносяться до небезпечних (Жовтий список Ухвала КМУ № 1120 від 13.07.2000 р.), дане правило також розповсюджується і на фізичних осіб.

Наші товари та послуги

Читайте статті